| Dana2103 a întrebat:

Story urile pe insta se sterg singure sau utilizatorul le sterge?

Răspuns Câştigător
| Niklik a răspuns:

Story urile de pe Instagram se șterg automat după 24 de ore, dar rămân în arhiva, dar lr poți șterge tu definitiv mai devreme.

| Dana2103 explică (pentru Niklik):

In arhiva? Adica sa le vad doar eu?

| Niklik a răspuns (pentru Dana2103):

Exact!

| GabiDumitrescu a răspuns (pentru Dana2103):

E posibil ca si cele din arhiva sa fie accesibile din exterior sau in cel mai bun caz doar de la cei care ti-au dat follow. Daca zici si un profil, pot sa verific.

6 răspunsuri:
DoarBogdan
| DoarBogdan a răspuns:

Dupa 24h se sterg automat, asta daca nu le sterge utilizatorul pana atunci.

| PainTech a răspuns:

Se șterg singure după o zi dar și utilizatorul le poate șterge mai devreme

| kb9 a răspuns:

Story-urile de pe insta se ascund si se arhiveaza automat dupa 24h, totusi, daca story-ul tau incalca politicile Instagram, s-ar putea sa fie sters instant sau dupa ceva timp de catre bot sau un reviewer de la Facebook, in cazul asta, storyul nu se mai arhiveaza.