| bogdanz04 a întrebat:

Sunt anul 2 la o facultate cu specializarea Electronica si Telecomunicatii, iar anul acesta va trebuii sa ma decid care dintre cele doua specializari sa urmez. Pana acum am facut Autocad, putin despre circuite si niste programare, iar din toate astea singurul lucru care mi-a placut si m-am descurcat, a fost Autocad-ul, mie in general, imi place sa lucrez cu PC-ul, indiferent daca hardware sau software, si nu prea m-am impacat cu programarea deloc pana acum laughing). Ce m-ati putea sfatui sa aleg?

1 răspuns:
DoarBogdan
| DoarBogdan a răspuns:

Pot sa iti recomand doar ce am ales eu happy cand s-a facut impartirea respectiva am ales electronica aplicata, iar cealalta varianta erau telecomunicatiile. La electronica, desi era mai grea... am facut cam de toate, nu numai retelistica ce se facea dincolo.
Si asta mi-a fost de folos si la lucru.

Deci daca vrei sa stii si putin hardware si putin software, mergi pe aceasta parte happy