| user5493 a întrebat:

Sunt bune frigiderele second-hand(cei care ati luat)? Daca da, pentru ce firma ati opta/t?

7 răspunsuri:
| valentingb a răspuns:

Pot fi bune, pot fi rele, sunt la mâna a doua, contează mai mult persoana de la care cumperi decât marca. Unii oameni își cumpără un frigider mai mare, alții îl schimbă pentru că face probleme. Cumpără de la o persoană cunoscută.

| user5493 explică (pentru valentingb):

Ma refer la frigiderele second-hand aduse de firmele specializate din afara!

| valentingb a răspuns (pentru user5493):

Eu am un frigider Gorenje de 5 ani, merge fără probleme, mă aștept să mai țină 20 de ani. Recomand Gorenje cu mare drag.
Televizor - Platinum, Robot de bucătărie - Vortex.
Nu recomand Remington, e cea mai proastă marcă întâlnită de mine. (în caz că o să vrei să mai cumperi ceva happy )

| user5493 explică:

Vreau mai multe detalii de la cei care ati luat si sunteti multumiti sau nu! ca pot specula si eu, dar imi trebuie raspunsuri certe.

| MaryWhiteRose a răspuns:

Pai depinde cate de vechi este si cat de rezistent este big grin.

| pricopgeorgecatalin a răspuns:

Desigur pot sa fie si bune si sa reziste, depinde cat a fost folosit si cum a fost folosit, firma nu prea conteaza, atata timp cat este una relativ cunoscuta.

| Suntdanamanumesc a răspuns:

De obicei frigiderele de la secund hand (nu stiu sigur dacă exista așa ceva) sunt stricate și nu țin decât un an doi