| anonim_4396 a întrebat:

Sunt bune tabletele care costa cel mult 1500 de lei? Dacă da, pe care mi-o recomandați? Să aibă măcar 3 GB RAM și anul fabricației destul de recent dacă se poate.

5 răspunsuri:
Salontanul
| Salontanul a răspuns:

Am lucrat cu cateva tablete si mi se par niste porcarii. Pentru lucruri simple (fara jocuri de ultima generatie si grafica) mai bine ia-ti un laptop! Exemplu: https://bit.ly/3uRGTuJ E second hand dar este cu garantie 24 luni, are memorie RAM mai multa si HDD de 500 GB. Daca iei si il inlocuiesti cu un SSD va merge si mai bine. Cu banii ramasi pana la 1500 lei poti sa-ti permiti un SSD.
Poti sa-ti iei si unul cu SSD direct. Oricum are capacitate mai mare decat o tableta. Exemplu: https://bit.ly/3ge5ohW

sadrian46
| sadrian46 a răspuns:

Huawey.

| Wr3nch a răspuns:

Depinde ce vrei sa faci pe ea.

| Wr3nch a răspuns:

Daca prin lucru de referi la documente da. Daca vrei sa rulezi programe cat de cat decente nici vorba.

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Nu. La prețul ăla sunt bune de șah online și cu mari sforțări poate un minecraft. Pentru o tabletă decentă 2000-2500 e bugetul. Eu am iPad 8 și cam de aici încep tabletele bune de ceva.