| anonim_4396 a întrebat:

Sunt curios! Daca pui placa video sa mearga pe high priority sau realtime priority din task manager o sa mearga mai bine? Adica programele sau jocurile o sa mearga mai bine?

2 răspunsuri:
| REMiXDJ a răspuns:

Task managerul nu face mariri de performanta la nici o placa video sau de alt fel.
info:
http://www.google.ro/......tp?/search
sau
http://www.google.ro/......tp?/search
Fiecare placa video vine cu driverele ei si cu un set de programe speciale pentru ea pe CD./folosestele pe cele ce le da producatorul, e mai indicat./oricum evita sa faci alte treburi soft care nu sunt probate sau nu ai idee unde actioneasa soft in partea hard./oricum baza un PC puternic pe procesare video este ce processor ai, memoria RAM, si memoria locala a placii video.

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Placa video nu este un proces in sistemul de operare, este un dispozitiv hardware. Cele mai noi placi grafice au unul sau mai multe procesoare, RAM dedicat, interfata de intrare iesire de mare viteza, etc. Placa video va functiona in 99.9999% din cazuri in paralel cu procesorul (aka sistemul de operare), iar in putinele cazuri cand este nevoie sa astepte procesorul, nimic nu poate fi facut pentru a imbunatatii situatia (exceptand schimbarea componentelor hardware).
Raspunsul este nu.