| anonim_4396 a întrebat:

Sunt foarte curios daca exista o sursa de curent pentru o unitate desktop care se alimenteaza la 12/24V (priza de la masina sau tir)?

5 răspunsuri:
| maturgrizonat a răspuns:

Invertoare auto? Cate vrei!
http://www.invertoare12-24.ro/? gclid=CPfLvP2AtbwCFbLJtAodWyYAyQ

| JohannesZu a răspuns (pentru maturgrizonat):

Ce logica are atata timp cat cat invertoru creste de la 12/24 V la 220W iar la randul ei sursa de calculator transforma de la 220 la 12V car are nevoie un calcultor, eu am intb daca exista o sursa direct de calc care sa se conecteze la priza demasina si oarecum sa alimenteze mai departe componentele din unitate!

| maturgrizonat a răspuns (pentru JohannesZu):

Placa de baza mai vrea pe langa 12V si 3, 3V si 5V si -5V si 5VSB si PG etc...
Exista si ce vrei tu:
http://www.mini-box.com/......wer-Supply
Dar cu monitorul cum faci?

| JohannesZu a răspuns (pentru maturgrizonat):

Pai sunt monitoarele alea mai vechi care au transformatorul extern! happy o exista ceva si pentru ele big grin

| bula2014 a răspuns:

Sunteaza sursa.