| Polinton a întrebat:

Sunt la inceput pe wordpress si nu mai am idei.
Ce fel de site nu exista si ati vrea sa fie pe net?
Daca se poate sa nu fie chiar foarte complicat si evident fara un algoritm cu AI

2 răspunsuri:
| sierra1 a răspuns:

~la inceput pe wordpress si nu mai am idei~

amical: mai așteaptă o vreme și când vin ideile, te apuci de lucru, cu entuziasm, nu oricum!

| zilog a răspuns:

Hai să colaborăm
Uite pe mine mă interesează să am un site foarte interesat de exemplu :
Ar trebui să aibă secțiune de job-uri exact ca la bestjobs
apoi aș vrea ca acest site sa aiba și secțiune de matrimoniale
o dată ce omul sa inscris in platfomră să rămână conectat si pentru secțiunea de matrimoniale
Aș vrea să aibă si o secțiune care să fie absolut identică cu OLX-ul dar în care oamenii să poată să doneze lucuri pentru ca pe interentul acesta nu există site dedicat doar pentru donații 1000% gratis
apoi aș vrea ca oamenii să fie evaluați conform CV-urilor lor și să primescă steluțe de credibilitate in funcție de diplomele pe care le au și banii pe care ii donează site-ului
aceste steluțe de credibilitate să poată fi folosite in site-ul de matrimoniale
Iar matrimonialele să fie primele de pe planetă 100% garantate
în cazul în care o femeie inginer vrea sa fie cu un bărbat de pe site-ul acesta aviator ambii vor depune 1000 euro garanție că nu își vor bate joc unul de celălalt și nu îl vor trăda.
In cazul în care unul dintre ei face vreo reclamație că s-a purtat celălalt partener urât cu ea sau nu a fost serios si se vor supăra
ambii vor pierde banii depuși ca garanție.
Dacă ei se despart amiabil atunci banii respectivi vor fi trecuți in steluțe de credibilitate care le vor putea folosi la JOB-uri la site-ul pentru locul de munca
si la fel daca un angajator vrea să angajeze oameni să depună 1000 euro garanție că nu își va bate joc de angahjati
dacă trece 1 an si toti angajatii au fost multumiti
acel angajator va primi stelute de ceredibilitate de banii respectivi
dar daca vreun angajat va fi tepuit cu salariul in baza unei hotarari judecatoresti el poate veni la site-ul nostru si sa ceară să primescă o sumă din acea mie de euro pe care a depus-o angajatorul respectiv ca și garanție că nu își va bate joc de angajati.
Dar dacă și angajatul vrea să garanteze că el este un om serios ar putea depune 100. ... 5000 euro garanție să dovedescă ca este un bun profesionist si ca nu șî va bătea joc de locul de muncă pe care il va primi
Si dacă un patron spune că a stricat ceva pe la locul respectiv de muncă in baza unei Hotărâri judecătorești va putea să vină să ceră steluțe de credibilitate
iar angajatului i-se vor scădea din banii depuși drept garanție costul acelor steluțe de credibilitate.

Aceste steluțe de credibilitate se pot și face cadou
Să mai fie si o secțiune prin care eu ca și elev al unui profesor garantez ca acel profesor este extraordinar de bun dar asta doar după ce nu imi mai este profesor ca nu cumva sa se gandesca vreun profesor sa ceră șpagă sa fie votați cu bani că sunt buni.
de exemplu eu am un profesor pentru care aș garanta cu 400 euro că este extraordinar de bun
si poate ca alt elev al lui ar garanta și cu mai mulți bnai
asa că la CV-ul acelui profesor vor aparea bani garantati pentru el 50000 euro in total de la toți elevii pe car ei-a avut in toată viața.
Acești bani vor rămâne site-ului

Dar dacă cineva se căsătoreșțe cu alt cineva pe care la cunoscut pe acest site atunci va primi cadou un apartament la cuca măcăii
ca să ne lăudăm că am făcut cadouri noilor căsătoriți o casă un apartament
dar casa poate că va fi in republica moldova sau in ucraina ca să dea bine in poze și să fie si foarte ieftină pe malul mării
așa că vom putea face reclamă că oferim case cadou pe malul mării celor care se căsătoresc prin site-ul nostru

dar matrimonialele vor fi doar pentru cei care au garantat
si vor fi in general doar pentru oameni pocăiți
pentru ca să fim siguri că acest site va ajunge unul dintre cele mai apreciate site-uri când vine vorba de moralitate demnitate incredere de pe planeta.
O să mai oferim si cazare moca pentru barbatii bătuți si dați afară din case de către femeile lor
o să mai oferim și de mâncare copiilor
o să mai oferim bani bărbaților bătuți abuzati matratați si bulversați de femei să le ceră despăgubiti in instanțe
pentru ca pentru femei multe organizații fac detoate
dar pentru bărbați nimeni nu face nimic
si o să ne lăudăm cu asta
și până la urmă acest site va fi și de fafaceri
un loc unde oamenii să se cunoasca intre ei
si să facă afaceri unul cu altul
știi de ce ar alege cineva să facă afaceri cu cineva de pe acest site
pentru că el deja a garantat cu ban in viața acesta că este un om corect demn și cinstit
așa că datele lui sunt deja verificate reale și corecte
si pentru ca și noi vom garanta demnitatea userilor care sunt pe site-ul nostru
asa că daca tu vrei să îti inchiriezi un spațiu să faci ceva afaceri
sunt sigur ca vei inchiria de la cineva de pe acest site
pentru că vezi că el deja a garantat cu 4000 euro că nu va trage țeapă nimănui niciodată
și el poate sa te vadă pe tine că ești un om care nu ți-ai bătut joc de nimeni niciodată
așa că ai un punctaj bun

si intr-un final o să eradicăm toți oamenii nesimțiți țepari hoți excroci nenorociti
pentru ca asemenea oameni nu vor mai avea cum să tragă țeapă pentru că nimeni nu va mai cumpăra nimic niciodată de la un magazin unde scrie pe site-ul nostru că a avut salam stricat