| hp8510p a întrebat:

Sunt nelamurit in legatura cu placa video a laptopului meu.Se numeste ati radeon mobility hd 2600.Cand intru in Catalyst Pro Control Centre la memory size imi zice 256mb. Daca intru in run si scriu dxdiag imi zice total memory 1007mb. Daca intru in run si scriu desk.cpl scrie asta:
Total available graphics memory-1007mb
Dedicated video memory-256mb
System video memory-0mb
Shared system memory-751mb

deci pana la urma de cat am placa video? am 2 placi video una integrata de 751mb si una dedicata de 256mb?

1 răspuns:
| Seby1994 a răspuns:

Placa ta pare a fi de 1GB dar iti apare memoria impartita dupa mai multe criterii.