| Maj3stic a întrebat:

Sunt pe reteaua de telefonie Vodafone si nu stiu ce sa fac sa ma mut la Orange?

4 răspunsuri:
| zdrangoi a răspuns:

Gandeste-te in ce retea ai mai multe cunostinte cu care vorbesti des, pentru ca vorbind in aceeasi retea te costa mai putin minutul.
Altfel de ce sa te muti?

| Florincrap a răspuns:

Raspunsul e simplu:portarea.Te duci la un store/shop Orange si soliciti (ceri) portarea. Nu cred ca te costa ceva. Dureaza vreo saptamana, si in acea saptamana ai o cartela temporara cu un numar diferit de cel actual, pe care o folosesti. Dupa acea saptamana, ai cartela si numarul pe care il aveai in Vodafone.Cand te va suna cineva, va auzi un semnal audio sa confirme faptul ca esti portat intr-o alta retea.

| Aqustic a răspuns:

Du-te la un magazin Orange si cumpara alta cartela sau ramai pe Vodafone.

| SeErgiuTzZz a răspuns:

laughing, scuza-ma ca rad. De ce nu cumperi alta cartela de la Orange?