| Andra10 a întrebat:

Sunt singura care primeste mailuri in spam de la siteuri de dating si altele, desi nu le-am accesat niciodata; d-apai sa imi fac cont? Cum pot face sa opresc mailurile si din ce cauza le primesc?

Răspuns Câştigător
| sltlp a răspuns:

Majoritatea celor cu site.uri cu petitii ii doare fix in f... de petitiile alea. Asa ca toti "prostii" (ca asa suntem pentru ei) care voteaza dau adresa de email. Ei vand adresele alea ca asa vor ei la companii mici si te trezesti cu mail-uri de astea nasoale.

4 răspunsuri:
| sltlp a răspuns:

Patesti asa pentru ca ti-ai facut cont fie pe site-uri fantoma, fie pe site-uri cu petitii, fie pe site-uri cu baze de date de 2 bani si cate motive nu sunt...

| Andra10 explică (pentru sltlp):

Intr-adevar am destule conturi pe siteuri cu petitii, dar nu mi-am imaginat vreodata ca ar putea fi din cauza asta laughing.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Nu esti singura! Si eu patesc la fel. Sit-urile de obicei au un fel de-al lor de a se lipi de calculator.Acest lucru se intampla fara sa vrei.Doar navigand pe net se poate intampla.Incearca sa dai la fiecare unsubscribe(dezabonare-de obicei in partea de jos a e-mail-ului)sau sa le bagi pe toate la spam. Deasemenea si o scanare cu antivirusul ar fi binevenita, poate detecteaza un virus de care nu stiai.

| Andra10 explică (pentru anonim_4396):

La spam le primesc pe toate, dar deja e frustrant pentru ca patesc chestia asta de ceva timp laughing. Sau, de exemplu, imi arata cum ca as primi mesaje pe facebook de la fete interesate, dar pe care facebook nu stiu, pentru ca actualul meu cont este facut cu emailul pe care primesc toate prostiile astea si nu am niciun mesaj de la nicio persoana dubioasa.