| Intruder19 a răspuns:

Sursa e cam pocnitoare, de dus iti duce dar nu are nici o certificare si protectie. Daca ai un buget mai mic mergi cel putin pe o SuperFlower daca nu poti ceva de mai calitate.

| Adrian926a a răspuns (pentru Intruder19):

Sunt persoane care au scris review-uri si spun ca duce sisteme mai performante, ce vrei sa zici prin pocnitoare, daca toate sursele sub 150 lei ar fi cum zici tu pocnitoare, de ce se cumpara asa multe, practic imi trebuie sursa de 20 000 lei ca sa nu imi arda pc-ul nu-i asa?

| Adrian926a a răspuns (pentru Intruder19):

Va rog raspundeti doar daca stiti, nu va dati cu parerea ca nu are rost mai rau incurcati omu...

| Intruder19 a răspuns (pentru Adrian926a):

Iti duce sistemul DAR nu ai nici o protectie pe ea, eu unul nu as avea curaj sa pun un sistem de 20000 lei pe o astfel de sursa.

| CPAElites a răspuns (pentru Adrian926a):

Ma.
Mai bine faci un topic aici si spui si ce buget ai pentru pc.
http://forum.softpedia.com/forum/246-sfaturi-privind-achizitiile/

| DeyCj a răspuns (pentru Adrian926a):

Și câți bani au luat ca să scrie prostii făcând reclamă la o sursă de alimentare low end ce are un preț prea mare pentru ceea ce știe face; eficiență și PFC asta nu scrie pe site desigur.

| Intruder19 a răspuns:

Sunt banii lui si face ce vrea cu ei, daca nu intelege ca poate lua ceva mai bun e partea a doua.

| CPAElites a răspuns:

GT 740? Really?
Mai pui 40 lei si iti cumperi R7 360 care e de doua ori mai performanta!

| Adrian926a a răspuns:

Te rog nu mai raspunde la intrebarile mele, nu te-am pus sa imi faci build de pc,

| CPAElites a răspuns (pentru Adrian926a):

Bine ma nu mai raspuns...dar ai sa regreti daca cumperi porcaria aia de configuratie! laughing
Esti n00b...

| Adrian926a a răspuns (pentru CPAElites):

Te rog nu mai posta aici te rog du-te in alta parte nu am nevoie de opinia ta m-am convins

| Adrian926a a răspuns:

Vreau sa stiu daca e ok sursa asta nu am intrebat daca sursa e cea mai buna din lume, am un pc mai vechi cu sursa chinezeasca de 250w si nu s-a ars si o folosesc de 3 ani ce naiba daca nu stii nu raspunde te rog nu mai iti da cu parerea

| CPAElites a răspuns (pentru Adrian926a):

"cu sursa chinezeasca de 250w" Esti sigur ca e Chinezeasca?
Cum se numeste producatorul?

| Adrian926a a răspuns (pentru CPAElites):

Ti-am zis sa nu mai postezi aici te rog, scrie in chineza pe sursa si mai scrie ca e de 250w

| CPAElites a răspuns (pentru Adrian926a):

Si eu am o sursa "Ac Bel" de 280w pe care scrie in chineza pe ea.
Si are protectii + certificat 85+..Deci? Stai Chill.

| CPAElites a răspuns (pentru Adrian926a):

In momentul de fata am o petarda Segotep ATX-500WH ( m-a costat 120 lei ) pe un sistem care consuma in Full Load ~330w ( Q9505 + GTX 750 TI + 8GB Ram ).
De la un timp mi-e frica sa intru intr-un joc, a inceput sa-mi dea frezee si in Load, se aude Coil noise din casti!
As pune-o pe cea cu care a venit PC-ul "Ac Bel" dar nu are destula putere.