| anonim_4396 a întrebat:

Tableta e de televizor? Adica ma refer ca apps gen Orange tv go. Nu e bine sa mearga intruna, nu?

3 răspunsuri:
Bula
| Bula a răspuns:

Daca-l folosesti de televizor, e bine sa ai alimentatorul conectat, fiindca se consuma mult curent si singur bateria se descarca repede.
.

| anonim_4396 explică (pentru Bula):

Nuuuuuuuuu, ca se umfla si si se incalzeste bateria

| Bula a răspuns (pentru anonim_4396):

Nu-i adevarat!
Daca folosesti doar de la baterie, atunci sunt probleme de umflare si incalzire, din cauza solicitarii intense.
Tot la fel se intampla si daca folosesti incarcator "rapid" on loc de cel original, la care a fost proiectat.

La un aparat proiectat si dimensionat corect electric, incarcarea bateriei trebuie sa se opreasca cand s-a facut complet! Daca nu, atunci e un jaf, ce nu merita bani si va mancabateriile, in serie.