| AnonimByeroinele_Maria_1997 a întrebat:

Tableta mea nu se resetează!
Vreau să-i dau reset din fabrică, când se deschide nu șterge nici conturi, nici poze!
Și nu știu de ce :/
Mă ajută cineva, multumesc!

4 răspunsuri:
| Algo098 a răspuns:

Eu am patit asa cu un card de memorie micro sd. Probabil s-a ajuns la numarul maxim de scrieri pe cardul cu pricina si nu se poate formata, nu se poate sterge. A ramas blocat. (Toate cardurile de memorie, memoria telefonului, hard diskurile SSD au numarul de scrieri limitat si cand se atinge acel numar nu se mai pot face scrieri sau stergeri de date si trebuie inlocuita memoria).
Daca si la tableta s-a epuizat memoria, atunci trebuie dusa la reparat sau inlocuita tableta cu una noua.

Pana la reparare sau inlocuire se poate incerca o resetare din butoane, in functie de modelul tabletei. Se inchide tableta de tot, se tin apasate unele butoane in timpul pornirii si apare un meniu din care se alege resetarea. Trebuie cautata metoda de resetasre din butoane dupa modelul tabletei.
Inainte de reset se recomanda sa fie pusa la incarcat sa aiba bateria plina.
Exemplu:
http://ruclip.com/......10-30.html
http://www.youtube.com/watch?v=kiVGjwqeu2k
http://www.youtube.com/watch?v=4xeUiztljaI

| Algo098 a răspuns:

Deci inainte de reset se face incarcarea bateriei, se salveaza datele utile (poze, documente, aplicatii).

| AnonimByeroinele_Maria_1997 explică (pentru Algo098):

Multumesc frumos

| Algo098 a răspuns (pentru AnonimByeroinele_Maria_1997):

Cu placere. Sper sa nu fie nimic stricat si sa se poata face o resetare.