| AsuIepurasulDePlus a întrebat:

Tableta mea s-a descarcat peste noapte si ceasul si data s-au dat peste cap (arata ca sunt pe 1/1/2013, la ora 00:00)
Cand i-am dat sa se seteze data si ora dupa retea, imi arata ca suntem cu o ora in urma (deci in loc de ora 4, imi arata ora 3). Am debifat optiunea aia si l-am setat eu la ora corecta, insa la toate celelalte aplicatii (LINE, Whatsapp, Messenger-ul de la Facebook) tot imi arata ora 3 in loc de ora 4. Am restartat tableta de doua-trei ori si tot nu s-a rezolvat. De fiecare data cand ii dau sa se regleze dupa retea imi seteaza ceasul cu o ora in urma. Cum rezolv problema?

Răspuns Câştigător
| AIeXxX a răspuns:

La mine la fel era. Doar ca asta s-a intimplat la telefon. Mi s-a rezolvat dupa ce am dezactivat ora automata si am stins si aprins telefonul. Cind s-a aprins, am activat ora automata.
Incearca poate va merge!
Sper ca ai inteles. big grin
Ca nu ma pricep la a lamuri normal.
Bafta!