| anonim_4396 a întrebat:

Task manager si regedit dezactivate de admin... am reinstalat windowsu si tot am problema ajutor va rog puppy dog eyes fixurile rezolva problema pana dau restart dupa iar apare. AJUTOR

Răspuns Câştigător
| jhonny999 a răspuns:

Reinstalarea de Windows nu ne scapa in totalitate de virusi, sunt tipuri de virusi care reapar si dupa formatarea Hdd.
Deviruseasa Pc cu Bullguard.
Si reactivam Task manager-ul.
Foloseste aplicatia Re-enable Task Manager;
http://devirusare.com/......evirusare/

2 răspunsuri:
| Lex169 a răspuns:

Aceste functii sunt private doar de tine(si presupun daca ne intrebi nu ai facut-o) ori de un virus.
Daca ai reinstalat sistemul de operare virusul poate fi stocat si oe un USB sau hard extern.
Ca sa scapi de tot trebuie sa devirusezi/sa formatezi tot ce intra in contact cu PC.

| SasNetRomania a răspuns:

Nu exista asa ceva...
1) ori dupa reinstalare ai accesat cealalta partitie/stick sau cd virusat si iar sa virusat.
2) ori ai un windows modificat prost si nu ai acces ca administrator happy!