| gfffsdtrshd a întrebat:

Tata a pus wifi in casa, de curind a schimbat parola si nu vrea sa-mi spuna poarola, wifi e conectat la computer, cum pot sa aflu respectiva parola?

Răspuns Câştigător
| gsmkdgc a răspuns:

Sau poti sa tragi un cablu de retea(UTP) din router in placa de retea din laptop si nu-ti mai trebuie nicio parola!

23 răspunsuri:
| RobertMoon a răspuns:

Uita-te in cartea routerului, scrie acolo o adresa gen IP o scrii in browser si modifici de acolo.

| K0sti a răspuns:

Reseteaza routeru, dar nu vreau sa stiu ce pateste fundu' tau dupa aia! :)
Sau intri pe interfata lui si o sa vezi acolo parola!
http://www.epasystems.ro/cum-se-configureaza-un-router-wireless/

| gsmkdgc a răspuns (pentru K0sti):

Sau poti sa tragi un cablu de retea(UTP) din router in placa de retea din laptop si nu-ti mai trebuie nicio parola!

| hypentakill a răspuns:

Intra in cmd si scrie asa: netsh wlan show network mode=bssid
netsh wlan connect name=(numele de la wifi)

| hypentakill a răspuns:

Ca sa intrii pe viitor pe 192.168.1.x la username e admin iar la parola poate fi admin/1234/12345/password

| hypentakill a răspuns:

A treia optiune este sa folosesti airbreak

| hypentakill a răspuns:

Ce nu iti merge?

| gfffsdtrshd explică (pentru hypentakill):

Nici parola ni username

| hypentakill a răspuns:

Inseamna ca le-a schimbat.

| hypentakill a răspuns:

Incearca cu aircrack

| hypentakill a răspuns:

O alta metoda usoara zic eu daca esti deja conectata la internet pe un telefon cel putin este sa descarci un terminal de pe google play si sa dai un atac ddos cat sa cada netul. Apoi ii spui tatalui tau ca trebuie sa dea reset si gata. Poti sa afli parola cu celelalte metode.

| gfffsdtrshd explică (pentru hypentakill):

Mersi mult o sa incerk numaidecit)))...dar am auzit ca daca in trecut am fost conectata prin wifi prin laptop, pot sa aflu acolo parola schimbata, e adevarat?

| hypentakill a răspuns:

Nu prea ai sanse.

| dodoc a răspuns:

Parola de wifi nu se poate sparge tongue

| PapagalGalben a răspuns:

Bai bine nu o afla.
Probabil tatal tau nu ti-a spus parola pentru ca stai prea mult pe net, si cum parintii au tot timpul dreptate asculta de el.

| gfffsdtrshd explică (pentru PapagalGalben):

Da e adevarat, insa n-am ce face....asa e generatia de azi)))

| gfffsdtrshd explică:

Dar alte metode de aflare a parolei nu-s? ....mhm ca de exemplu in computer, sau pe un alt site....am privit o multime de tutoriale(ca trebuie sa intru pe 192.168.1.1 si aculo sa pun parola si username, insa la mine nu marge) deja sunt obosita si nu mai stiu ce sa fac, as dori sa stiu daca cumva nu sunt si alte metode de aflare a parolei

| pbsolver a răspuns (pentru gfffsdtrshd):

Depinde de la router la router... ai reusit sa te conectezi pana la urma? mai ai nevoie de ajutor?

| gsmkdgc a răspuns:

Buna uite un mod simplu daca esti conectata la wi.fi prin laptop parola esye prinsa in pc m.youtube.com/watch?v=nw9BVK_jmGc

| gsmkdgc a răspuns:

Daca vrei hack poti folosi Black Track 5 d dar nu este recomandat daca nu sti cum