| FonAfon a întrebat:

Tehnologia 5G va avea efecte negative?

Răspuns Câştigător
| Cosmin86 a răspuns:

Da. De aceea și eu sunt împotriva ei.

| suntserios a răspuns (pentru Cosmin86):

Ai citit studii serioase, sau si tu ca trolii rusi de la Sputnik te informezi de la alti troli?

| anonimg a răspuns (pentru suntserios):

Nu studii serioase, ci cercetări serioase de pe internet. Crezi că degeaba militează multe persoane fizice și juridice împotriva 5G-ului?

| suntserios a răspuns (pentru anonimg):

Deci nu cunostii studii serioase, doar vorbe de pe net. Eu nu am auzit persoane credibile care sa conteste. Nu inca cel putin.

| anonimg a răspuns (pentru suntserios):

Orice aparat de radio-comunicații afectează. O tehnologie mai nouă nu înseamnă și mai puține radiații.
Trebuie să ne facem toți fizicieni ca să ne informăm asupra acestei tehnologii?
Au cercetat alții pentru mine; au demonstrat ei că 5 G-ul depășește limita radiațiilor, și pentru mine este suficient.
Sănătatea este mai importantă decât o tehnologie care ne distruge.

| suntserios a răspuns (pentru anonimg):

Nu zic ca sunt sanatoate radiatiile din telecomunicatii. Insa interia impotriv 5G este nefondata. Nu exista niste studii stiintifice concrete ca ar fi mai nociva decat 3G, insa din anume motive s-a produs o isterie maxima, condusa in prim plan de Sputnik si aparent multi au inghitit galusca

| Cosmin86 a răspuns (pentru Cosmin86):

Vezi ca sunt multe fake news despre asta, eu lucrez in IT, chiar in networking, si interactionez zilnic cu 5G de aproape 1 an. E inofensiva.

7 răspunsuri:
| GPA a răspuns:

Posibil să aibă efecte negative din punct de vedere al radiațiilor electromagnetice de frecvență înaltă, de ordinul gigahertzilor. Devine foarte răspândită această tehnologie, în timp o să afecteze atât omul la nivel psihic cât și mediul.

5G înseamnă un spor al comunicațiilor wireless, asta înseamnă un număr ridicat de antene de emisie-recepție.