| Eugeniusu a întrebat:

Telefon HTC Desire 620 - Dau funda si vot.
1. Cum schimb limba in romana, in setari este doar engleza si franceza?
2. Cum pot face sa mi se aprinda blitul cand sunt sunat?
3. Cum fac sa-mi afiseze notificarile si mesajele pe ecran cand mi-e inchis?

2 răspunsuri:
| jonelx6 a răspuns:

1. settings>language & input> language. Daca nu apare romana, nu e.
2. pentru alerta flash cand telefonul suna/ mesaje descarca aplicatia flah alert din play store
3. aici n-am inteles la ce te referi. Notificari primesti oricum, da nu le afiseaza pe ecran blocat. Iar daca te referi tot la flash uri pe ecran blocat, atunci da, se activeaza pe ecran inchis

| Eugeniusu explică (pentru jonelx6):

Se poate ca un HTC Desire sa nu aiba limba romana? Imi apare in setari Engleza, Franceza, Spaniola (si inca o caseta cu "cauta alte limbi"), dar cand accesez caseta, ramane pagina accesata goala, fara sa primesc nimic de descarcat.
Am descarcat mai multe aplicatii de genul, dar problema este ca blitul se aprinde dupa terminarea apelului, eu vreau in timp ce sunt apelat sa se declanseze.
La punctul 3, ma refer la momentul cand de exemplu am o cerere de prietenie pe Facebook, iar ecranul telefonului mi-e inchis, cand apas pe butonul on/off sa vad pe ecran acea notificare, fara a-mi face codul si sa dau bara de setari in jos.