| simodex a întrebat:

Telefonul meu nu mai incarca mai mult de 5 la suta.Am incercat mai multe prize,incarcatoare, dar nimic.
Vreun sfat?

7 răspunsuri:
Bula
| Bula a răspuns:

Probabil bateria e defecta, are o celula moarta. In acest caz trebuie schimbat.

| GPA a răspuns:

Ce model este?
Încearcă să-i schimbi bateria. În mod normal nu este recomandat rularea unui "joc" sau orice alta aplicație care "mănâncă" resurse hardware(ram, cpu, gpu) extrem de mult in timp ce telefonul se-ncarca. Riști să-i strici bateria.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Posibil mufa pentru incarcare sa fie defecta.

| OneReason a răspuns:

Schimba bateria.

| Xaya a răspuns:

Si tableta mea a patit la fel, se incarca cat voia ea. Dupa un timp nu a mai vrut deloc si nu s-a mai deschis. Daca nu il duci la un service se poate intampla la fel si cu telefonul tau! sunt ca fiintele, nu rezista mult daca au o afectiune grava :3

| Alphahkbg a răspuns:

Daca ai un cablu de date cu care sapoti conectatelefonul la calculator se poateincarca si asta, sau in cazul in care nu iti merge incarcatorul bine il poti schimba cu unulasemanator sau il poti reseta in cazul in careeste o eroare sau poti intreba la un servis care repara telefoane(doar sa il intrebi sa vezi ceare)

| G-Power_Dorina_1994 a răspuns:

Ai schimbat bateria? Ca s-ar putea ca ea sa fie stricata