| Vali222005 a întrebat:

Telefunken ce marca de televizor e?

10 răspunsuri:
| mgtow a răspuns:

Produs in china, uitate la aparatura din casa ta sa vezi ca aproape 90% e made in china. Pedegeaba fabricantul e din alta tara daca mana de lucru e chinezeasca, sant chestii bune de la chinezi dar mie nu imi place sa tot produca ei

| darrio2007 a răspuns:

Marca germana originala fondata in 1903. Dar poate fi orice, in ziua de azi. Cu ani in urma, era o marca renumita cand era strict fabricat si asamblat in Germania.

| CristiDinBucuresti a răspuns:

Nemțesc, germanii au fondat acesta firmă in 1903

| RAY a răspuns:

Telefunken a fost o companie germană de aparate de radio și televiziune, fondată la Berlin în 1903, ca o societate mixtă a Siemens & Halske și a Allgemeine Elektricitäts-Gesellschaft (AEG) ( compania generală de electricitate ).

https://en.wikipedia.org/wiki/Telefunken

| Wr3nch a răspuns:

Germana.

| Wr3nch a răspuns:

Dar la cum e moda azi, sigur nu e asamblat in Germania.

| Frank51 a răspuns:

Este ca si cum intrebi, oare Samsung ce marca de telefon e laughing oare vasile ce marca de om e? laughing scuze dar chiar am ras

| NLS a răspuns:

A fost nemteasca.
Insa din cate stiu, nu mai prea fac televizoare,
mai mult circuite integrate si microfoane.

Au fost multa vreme disparuti de pe piata.
Astazi sunt la fel de populari precum... Grundig.

| gabicoo a răspuns:

Germană dar produce în Turcia și China!

| ReZiSTorr a răspuns:

Chinezeasca