| Alecsa1608 a întrebat:

Știe cineva cum pot muta un router wireless de la o casa la alta?

Răspuns Câştigător
| DrGeorge a răspuns:

Il multi pur si simplu.
In cazul in care este provider-ul de net este diferit, este necesar sa refaci setarile rooter-ului. Daca este acelasi provider (muti un rooter din Digi tot la un Digi) nu trebuie sa faci nimic. Asta persupunand ca nu inchizi abonamentul vechi.

Daca ne lasi modelul de rooter iti dam toate instructiunile necesare. EX: "TP-Link BF 6000"

1 răspuns:
| PainTech a răspuns:

Il scoti din priza si il muti. Cu putin noroc nu mai trebuie sa ii faci nimic dupa.

In orice caz dupa o reconfigurare ( sper ca mai ai acel mic CD cu softul pentru configurare, in caz contrar il cauti pe internet ) totul o sa mearga perfect.