| HateganValy a întrebat:

Știe cineva cum să protejeze o aplicație publicată în playstore (magaziplay)? Mă gândeam să creez o aplicație, dar există multe site-uri care pun o versiune crack a aplicației, cum o pot evita, este posibil?

2 răspunsuri:
| Flar3 a răspuns:

Nu prea. Daca e cu plata, posibil sa existe pe Aptoide! Sunt totusi cativa factori: 1. E gratis sau nu?
2. Tipul de aplicatie ( joc, aplicatie utilitara, launcher etc.)
3. Daca ajunge popular si e cu plata, sunt sanse sa existe si crack( APK in general). Bafta!

| HateganValy explică (pentru Flar3):

Ma gandeam sa o pun cu plata.
Deci daca este cu plata nu se poate face nimic sa nu poata fii pusa gratis pe alte site-uri?