| Yaa91 a întrebat:

Știe cineva un program pentru telecomandă TV? Aștept un răspuns, am încercat vreo 20 de aplicații și nici una nu merge. Televizorul se numește nei model 39NE4000 led.

7 răspunsuri:
| Intruder19 a răspuns:

Aplicatiile gen telecomanda au nevoie ca telefonul sa aiba senzor infrarosu sa controlezi tv-ul.

Salontanul
| Salontanul a răspuns:

Ai incercat asta? Cica poate sa "invete" diferite televizoare https://bit.ly/2Xor4yc

| Yaa91 explică (pentru Salontanul):

Am infraroșu la telefon am telefon Samsung s6

Bula
| Bula a răspuns:

Comanda ferma, sigura se poate face cu aplicatia "Hammer".

| sierra1 a răspuns:

"program pentru telecomandă TV" - degeaba, nu e smart, nu are BT

incearcă (ce oare?!) cu telecomandă universală

| NLS a răspuns:

Eu folosesc telecomanda integrata in telefon ( P10 Plus, are IR).
Daca telefonul nu are IR, orice aplicatie ai gasi, va fi aproape degeaba.

Vorba lui Sierra, o telecomanda universala e mult mai sigura.

| PainTech a răspuns:

Daca nu ai telefon cu senzor IR (un mic cerculeț/pătrățel la latura de sus a telefonului) poți încerca 100 de aplicații că încerci degeaba.