| Andreea930 a întrebat:

Știți careva vreun service de reparații laptopuri calumea în București sau Alexandria?

5 răspunsuri:
| flixbuster a răspuns:

Recent am apelat la ESD-ROM pentru o tableta ASUS iesita din garantie - ei fiind (si) service autorizat ASUS:

http://bit.ly/2FsWryw

Despinde ce marca de laptop ai tu. Daca e in garantie, obligatoriu la un service autorizat (de obicei gasesti pe pagina producatorului laptop-ului lista de service-uri autorizate intr-o anumita tara). Dar chiar si daca nu e in garantie, tot la un service autorizat iti recomand sa mergi - pentru simplul fapt ca sunt familiari cu modelele acelui producator.

P.S. Presupun ca ai o problema hardware, ca altfel nu are rost.

| Andreea930 explică (pentru flixbuster):

Am un laptop packard bell de 4 ani, nu se mai aprinde ecranul, doar ledul de alimentare. Asta înseamnă problemă hadware?

| flixbuster a răspuns (pentru Andreea930):

Da, este o problema hardware.

Ai incercat sa cuplezi un display extern (monitor/TV VGA sau HDMI, in functie de ce ai disponibil si ce conector are laptop)?

Macar sa te lamuresti daca este ecranul sau altceva. Asa, imagine pe ecran poti sa nu ai din mai multe motive.

| Andreea930 explică (pentru flixbuster):

Nu am ce să cuplezi la el, doar încărcătorul este. Bateria nu mai este bună! Stau cu el doar în priză, dar nu pornește. Posibil să se fii ars? Și de la foarte multă căldură din casă? Când am făcut focul.

| ionjhonfade44 a răspuns:

La spitalul broASte