| anonim_4396 a întrebat:

Știu că un frigider trebuie să aibă spațiu de ventilație cel puțin 10 cm împrejur dar acest frigider din imagine este practic lipit de acel mobilier.
Frigiderul e functional și conectat la priză din câte se vede.

https://ibb.co/zPZ9kJh

Cum de se poate asta fără ca frigiderul să ia foc sau să se producă un scurtcircuit?

Răspuns Câştigător
| LPCTSTR a răspuns:

Ventilatie pe laterale? Nu este nevoie. Atat timp cat la spate este spatiu, nu conteaza restul. S-ar putea ca deasupra frigiderului sa nu fie nimic si tot e bine, ca se poate face schimbul termic.
Foc nu are de ce, nici scurtcircuit, frigiderele in general sunt aparate destul de sigure.

5 răspunsuri:
| sierra1 a răspuns:

Nici să vrei nu-l lipești de perete, are niște distanțiere deci : relax!

| Wr3nch a răspuns:

Pentru ca e pe un platou de filmatlaughing Il tin in priza doar cat sa filmeze scenele.

| NLS a răspuns:

Si al meu e lipit de mobila in dreapta, iar in stanga mai mult de 2 cm pana la o bucata de perete ornamental nu are.
INSA are in spate vreo 8-10cm, si e suficient.

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Ce spirit de observatie ai laughing

| badpanda a răspuns:

Privind poza respectiva, mi-au trecut prin cap vreo 50 de idei dar in niciun caz ceva legat de frigider.
Ar fi totusi o posibilitate, dar una dintre fete s-ar putea sa raceasca.