| Alexandruceva a întrebat:

Toata lumea spunea ca in martie 2021 criza de placi video se va încheia. Momentan nimic. Când credeți ca își va reveni aceasta industrie, cu adevărat, la normal?

Răspuns Câştigător
| NLS a răspuns:

Cand minatul de monede va disparea, sau macar va deveni mai nerentabil.
Insa anul acesta oricum n-o sa scada preturile, si nici n-o sa le vedem des in stocuri, pentru ca mai sunt inca angajati ce nu au reusit (ei insisi, sau firmele pentru care lucreaza) sa isi procure aparatura suficienta pentru a lucra de acasa.
Deasemenea, piata consolelor a explodat, caci ce poti face cand esti inchis in casa.
Iar consolele tot placi (chipuri) video folosesc...
Si eu astept sa imi fac pc nou, dar nu gasesc surse in stoc.
(din fericire placa video gasesc, si e la acelasi pret ca in trecut, fiindca nu iau GeForce, ci Quadro, si mi se pare ciudat ca astea nu s-au scumpit, cel putin unde locuiesc eu. ).

5 răspunsuri:
Bula
| Bula a răspuns:

Dupa ce se va termina histeria Covid in toata lumea si lumea isi revine la normal.

| CristiDinBucuresti a răspuns:

Cind se va termina pandemia, cînd? Dracu stie

| raMLesS a răspuns:

Ce probleme existentiale au unii laughing)

| Zuzu1991 a răspuns:

Cand bitcoaina o sa atinga in sfarsit 140mii de eu (da, am scris una suta patru zeci) si in sfarsit cei care sunt in spate isi vor da lovitura ca de bursa pe care o tot pregatesc

pana atunci, o sa mai fie ceva vreme, poate un an, cel putin

| daniel4214213 a răspuns:

Ma ajutati si pe mine cu intrbarea mea