| Sava_Alex_2002 a întrebat:

Toate telefoanele Samsung galaxy S10e,S10 si S10+ sunt rezistente la apa? Adica daca il arunc intr-o piscina si se scufunda si il iau dupa un minut mai merge sau e rezistent daca doar il stropesc cu apa?

Răspuns Câştigător
| Bizon95 a răspuns:

Https://www.gsmarena.com/......mpare.php3
DA, toate 3 au IP68
IP68 = up to 1.5m for 30 mins (adica adancime maxima de 1.5m si sa nu stea mai mult de 30mins)
https://www.google.com/search?q=IP68

ATENTIE

daca ii schimbi ecranul poti sa iti iei adio de la treaba asta, DEFINITIV!

5 răspunsuri:
| Wr3nch a răspuns:

E rezistent la apa dar nu iti recomand sa il uzi in mod voit. Defectele cauzate de apa iti anuleaza automat garantia.

ardnaxur1961
| ardnaxur1961 a răspuns:

Vrei sa-l inveti sa inoate?

| Crackman a răspuns:

Ca intr-o societate moderna, el rezista cateva sec cunde ( 4 ) dar ce este peste face ca toti dracii

| cfrtobias a răspuns:

Normal ar trebui sa fie bine sa nu se strice, da poti incerca https://www.youtube.com/watch?v=q1I_1mvMGr8

| Kamakura a răspuns:

Țin jumătate de oră sub apă de maxim 1.5 metri, deci în cazul tau încă mai merge.
Dacă apa e foarte sărată sau ceva de genu, rezistă mai puțin, dar nu trebuie să îți faci griji. Dacă il scapi si se sparte ecranul mai nașpa, nu mai rezistă în apă.