| Andrei24PLSAJUTOR a întrebat:

Tocmai ce am achizitionat un mouse gennesys krypton 700 si nu imi merge driverul imi zice ca nu am licenta folosesc windows 8.1 pro

4 răspunsuri:
| doctorandus a răspuns:

Sa platesti licenta la driver? N-am mai auzit de asa ceva!

| AnthonyWhite a răspuns:

Ai incercat sa dai un restart?
sa scoti si sa conectezi iar cablul mouse-ului din pc/ laptop
sa iei in considerare ca un windows bun pe orice device este Windows 10. , iar pe locul 2 vine Windows 7.
Genesis sunt o firma bunicica nu ar trebui sa se intample asta.

| anonimg a răspuns:

Recunosc că nu am folosit niciodată mouse profesional, și nu mă pricep în detaliu. Dar ce știu îți spun: orice mouse vine în ambalajul lui cu instrucțiuni de instalare. Unele mouse-uri își găsesc driverele direct din windows (oricare ar fi acesta); altele, dacă au nevoie de driver special ori vin cu un cd, ori îți oferă un link care să descarci driverul. Aceste lucruri sunt valabile si pentru tastatura și alte periferice și componente ale pc-ului.
În locul tău aș intra pe site-ul producătorului că poate aș găsi acolo vreun driver pentru mouse care să fie compatibil cu windowsul pe care îl ai. Licențiat sau nu, windowsul trebuie să fie îți accepte mousul. Poate că trebuie să dai și un restart la pc.

| Andrei24PLSAJUTOR explică:

Am reusit trebuia sa dezactivez antivirusul si dp sa il reactivez mersi oricum