| MilkaFriend a întrebat:

Tocmai mi-am cumparat un calculator, care are o placa video Nvidia GeForce GTX 750ti de 2GB GDDR5, dar ruleaza pe un monitor foarte slab cu rezolutia de 1280-1024.Se poate strica placa video, daca ruleaza pe un monitor asa slab? e doar provizoriu monitorul.

Răspuns Câştigător
| ghostlabbrador77 a răspuns:

Nu placa video nu se poate strica de la monitor insa monitorul ar putea sa nu faca fata la placa video si deci sa se defecteze monitorul. Sper ca te-am ajutat.

1 răspuns:
| Zoricutzu a răspuns:

Dacă nu folosești setari incompatibile (non preset mode ) intre placa și monitor nu ar trebui să se poată strica ceva.
Dar nu prea ințeleg de ce e monitorul slab, eu am aceeași rezoluție și nu observ pixelul pe ecran de la distanța normala de lucru!?