| Tensai a întrebat:

Tocmai mi-am cumparat un Nokia Lumia 800 si am constatat ca are microSIM...cu alte cuvinte obisnuita mea cartela sim nu incape(nu se potriveste) in telefon...cum se poate schimba cu un microSIM si sa-mi pastrez numarul de telefon si oferta prepay(nu am abonament) se poate asa ceva? vreo idee va rog?

Răspuns Câştigător
| krysstal a răspuns:

Draga juliet, eu am avut Nokia x6, cu sim normal.Mi.am cumparat Nokia lumia 920, la fel cu microsim, m.am dus la Orange shop si m.a costat doar 13 lei un microsim, cu acelasi numar si ramai cu optiunile activate si creditul care il aveai pe cartela normala, numai ca trebuie sa predai simul normal cand iti iei microsim, si ti.o schimba pe loc, in 2 minute e gata.

5 răspunsuri:
anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Microsd-ul telefonului cumparat e mai mare? Nu cumva exista o usita la ea, sa introduci obisnuitul sim?

| hp8510p a răspuns:

E simplu.Cartelele mini sim(cele normale)se transforma in micro sim la orice service gsm.Cu un cleste special iti taie cartela si ti-o face micro sim(costa vreo 5 lei)

| WeAreSmart a răspuns:

Raspunsul meu nu e la tema, dar vreau sa te intreb cum e acest telefon, e bunicel? vreau sa-mi iau si eu un telefon din gama Nokia Lumia dar nu sunt sigur.

| Tensai explică (pentru WeAreSmart):

Eu sunt foarte incantata de el. am avut Samsung pana acum si nici nu se compara(parerea mea) cu lumia. il recomand happy dar daca ai posibilitatea sa-ti iei de la modelul 720 in sus ca au mai multe facilitati.

| Tensai explică:

Nu. are un singur compartiment pentru microSIM...nu are si microsd. doar memoria interna