| XtremeIonut a întrebat:

Tocmai mi-am luat si eu un telefon cu andorid si nu am net prin router, ci prin fibra optica, deci n-am WiFi acasa. Ce vreau sa stiu este, cand folosesc Google Play de pe Pc in Telefon se descrca cu netul de pe pc sau cu cel de pe telefon?

2 răspunsuri:
| DenisIonut01 a răspuns:

Cel de pe telefon sad, Google transmite prin contul tau legat si la pc si la telefon niste date care telefonul se apuca sa le descarce, asta doar daca ai net.Suna la cei care au net si spune-le ca vrei sa ai si wifi o sa te ajute destul de mult.

| ShoboM a răspuns:

Daca pe pc folosesti google play si dai de acolo sa iti instalezi o aplicatie pe telefon, cand vei da drumul la telefon acea aplicatie cand se va instala va folosi internetul de pe cartela ta, daca ai aceasta optiune.
cel mai bine du-te la magazin si cumpara-ti un router wirelles, sunt ieftine incep de la 50 lei.