| OmObisnuit a întrebat:

Tocmai mi-am schimbat providerul de internet pe rds iar pingul fluctueaza intre 200 si 11.000, este normal? Daca da, cat va mai dura?

5 răspunsuri:
anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Pai nu inteleg ce 11.000 la ping, ai facut speedtest si iti arata ping 11.000?:O.Logic la rds ping mai mare de 100 cand nu functioneaza deloc in parametrii normali nu am vazut.

| WxRo a răspuns (pentru anonim_4396):

Poate metropolitan happy extern au ping-uri mai nasoale ( uneori ) ...ca sa nu mai vorbim de ttl unde stau praf.
Dar 11.000 reply la ping ...cred ca este offline happy

| anonim_4396 a răspuns (pentru WxRo):

Nu am spus extern, si nici intern, la general WxRo vorbeam. Au ei ping-uri nasoale dar, nu exagerate in afara romaniei, o stiu prea bine, ca am de la ei, si oricand iti fac un speedtest in Anglia de exemplu, nu sare de 70, sau in america de sud nu sare de 160-180, depinde ce server gasesti si multe alte detalii. Irelevant pentru ca am deviat de la tinta.
11.000 offline sigur laughing.

| NAT0 a răspuns:

Suni la ei sa te rezolve

| WxRo a răspuns:

Ping-ul in ce?
Da ping asa : ping -t -l 255 google.com si spune ce scrie la time=?