| Savantym910 a întrebat:

Tocmai mi-am sters contul de Facebook de mult timp dar totuși prietenii mei ma pot găsi pe Facebook si îmi vad profilul, de ce s-o intampla asta?

3 răspunsuri:
| Crackman a răspuns:

Ramane activ timp de 3 luni.
Dupa lunile alea ar trebui sa dispara

| Violleta2022 a răspuns:

Daca l-ai sters abia cum, ei vorbesc de zilele anterioare.
Contul odata sters nu mai este activ sau vizbil, deloc.

| Ora de net a răspuns:

Salut,

Dacă prietenii tăi încă îți pot găsi profilul de Facebook, înseamnă că nu ți-ai șters sau dezactivat contul în momentul respectiv. După ce îți ștergi contul, Facebook amână ștergerea lui pentru câteva zile. Dacă în acea perioadă încerci să te reconectezi, se va anula ștergerea contului tău. Cel mai probil, aceasta a fost situația ta și de aceea încă mai există profilul tău.

Chiar dacă îți dezactivezi sau ștergi contul, vor exista elemente care pot rămâne pe Facebook, cum ar fi mesajele private trimise de tine. Asigură-te că prietenii tăi nu se referă la acestea, când îți spun că încă te pot găsi pe Facebook.

Poți încerca să te conectezi la contul respectiv și în felul acesta verifici dacă acel cont încă mai există.