| EmanuelFaur a întrebat:

Tot aveam o problema cu laptopul,se incalzea binisor,si nu mergea chiar perfect... m-am pus si am dat pe cooler cu compresorul sa il mai curat de praf,nu se mai incalzeste dar scoate un zgomot urat de la cooler, de cand il pornesc pana cand il opresc. Ceva sugestii?

Răspuns Câştigător
| tr3ig a răspuns:

Ai bagat praf in bobina la ventilator si de asta caraie asa, daca ai curaj desfa-i carcasa, desfa racitoru de pe procesor scoate venitlatorul si incet cu o siringa pune-i niste unsoare de mecanisme fine, si dupa doua trei zile cand isi face ungerea toarce ca o pisica. dar nu stiu cat o sa te tinawinking.

am avut si eu problema asta dar eu mi-am schimbat ventilatoru, m-a costat putin pentru ca l-am schiimbat eu personal si l-am cumparat de la un prieten nou nout si mi-a facut reducere ca intre prieteniwinking. acum depinde si de model. al meu costa normal 135 de lei+20 taxe de curier si l-am luat la 100 de lei cu tot cu taxe big grinbig grinbig grinbig grinbig grin asa in service mi-au zis ca ma costa peste 150 de lei sa mi-l faca ei poate ajunge si la 200

2 răspunsuri:
| AgathaRo a răspuns:

Ai suflat praful in ventilator.

| EmanuelFaur explică (pentru AgathaRo):

De fapt am bazait cu un ac si erau prinse fire de par la cooler.laughing