| Andrei_Radu_1999 a întrebat:

Tot sunt spamat cu o eroare 0xc000007b fara motiv. Toate aplicatiile functioneaza perfect, nu am virusi, am reinstalat Directx, runtime-urile si c++ visualurile dar tot sunt spamat cu aceasta eroare. O sa incerc sa verific daca este un proces de fundal, momentan fac un check disk pentru ca nu mai suport, daca gasesc cumva solutia inainte sa primesc un raspuns o sa editez acest topic

3 răspunsuri:
| PainTech a răspuns:

Aceasta eroare este adesea cauzata de o intrare incorecta in registrii ( regedit ), si apare cand incerci sa deschizi un program cu probleme.
Cred ca Microsoft are un tool pentru repararea acestor probleme. Oricum, nu prea are rost sa te complici.

Solutie garantata :
Pui toate pozele si documentele pe un stick si reinstalezi Windows-ul.

| Bogdan70001 a răspuns:

Iti zic eu solutia.Instaleaza MediaCreationTool pentru Windows-ul tau (daca ai 8/8.1/10) si reinstaleaza Windows-ul pastrand TOT CE AI PE EL.Nu mai stiu exact cum se face, dar ma bazez ca sti cv engleza si ca te descuri, Eu asa am facut.Practic rescrie de la 0 tot Windows-ul, pastrand ce ai in el

| Andrei_Radu_1999 explică (pentru Bogdan70001):

Nu o pot face cumva fara sa imi pierd licenta la windows?