| AlexMan78 a întrebat:

Tot timpul cand vrei sa ma uit la un film ma deranjeaza un singur lucru, rezolutia pe full-screen.Cand filmul nu ruleaza pe full-screen rezolutia e foarte buna dar cand il pun pe full-screen (Varza).Cum as putea sa fac rezolutia mai ok?

Răspuns Câştigător
| al3xander a răspuns:

Pai depinde de calitatea filmului. daca de exemplu filmul este DVDRip si are o rezolutie sa zicem de 640x320 si vrei sa-l rulezi pe 1080p (1920x1280 pixeli) in fullscreen logic ca nu o sa se vada bine. deci aici problema e calitatea fisier-ului video care poate fi "proasta" pentru performantele monitorului foarte performant. daca ai sa te uiti la filme in BluRay pe un monitor 1080p ai sa vezi ce bine se vad doar ca ai nevoie si de performanta la computer pentru ca un film in BluRay are vreo 15GB in medie.

| AlexMan78 explică (pentru al3xander):

Multumesc de raspuns, primesti funda.Dar mi-ai putea da si un site unde sunt filme cu rezolutie macar 720?

1 răspuns: