| UserDeTpu a întrebat:

TPU! Am achizitionat recent o placa video GTX 745 DDR3 4GB si vreau s-o pun in locul placii mele vechi, un Nvidia GT210. Totul bine si frumos, am dat placa cea veche jos si am pus-o pe aceasta, respectiv GTX-ul, iar dupa ce pornesc PC-ul pur si simplu nu-mi apare nimic pe ecran. Placa mea de baza este H55M-S2. Cum o fac sa mearga si care este cauza oare?

1 răspuns:
| MortalX a răspuns:

Inainte sa schimbi placa, dezinstaleaza driver-ul placii vechi, apoi schimb-o. De asemenea asigura-te ca sursa este destul de puternica si ca GTX-ul nu necesita alimentare separata (prin conectoare de 6 pini)