| UserDeTpu a întrebat:

TPU! Am achizitionat recent o placa video GTX 745 DDR3 4GB si vreau s-o pun in locul placii mele vechi, un Nvidia GT210. Totul bine si frumos, am dat placa cea veche jos si am pus-o pe aceasta, respectiv GTX-ul, iar dupa ce pornesc PC-ul pur si simplu nu-mi apare nimic pe ecran. Placa mea de baza este H55M-S2. Cum o fac sa mearga si care este cauza!?

2 răspunsuri:
| anonimg a răspuns:

Posibil ca noua placă să aibă nevoie de alimentare separată.
Dacă este asa, atunci trebuie să verifici dacă sursa are cablu cu mufă care să se potrivească pe placa video. Daca sursa nu are asa ceva, atunci trebuie sa schimbi si sursa.
De regulă plăcile vedeo performante (adică gtx-urile) au nevoie de alimentare separată, adică direct de la sursă.
Caută pe mai multe site-uri detalii despre placa video si vezi daca scrie despre alimentare separată.

| Pietricel a răspuns:

De ce dracu pui intrebarea de atatea ori?