| UserDeTpu a întrebat:

TPU! Am achizitionat recent o placa video GTX 745 DDR3 4GB si vreau s-o pun in locul placii mele vechi, un Nvidia GT210. Totul bine si frumos, am dat placa cea veche jos si am pus-o pe aceasta, respectiv GTX-ul, iar dupa ce pornesc PC-ul pur si simplu nu-mi apare nimic pe ecran. Placa mea de baza este H55M-S2. Cum o fac sa mearga si care este cauza oare? FUNDAA

5 răspunsuri:
| GaryOfLivia a răspuns:

Ce sursa ai? Trebuie minim 300 watt.
Si ce cablu folosesti de la placa la monitor?

| UserDeTpu explică (pentru GaryOfLivia):

Am sursa de 500 de watti

| mario366 a răspuns:

Nu iti apare nimic adica nimic? nici macar pana la boot? Daca nu iti apare atunci ar putea fi o problema de la procesor, daca ai un procesor care nu duce o placa video buna (celeron/pentium) ar putea fi o problema pentru placa video, daca se aprinde pana la Windows cand poti acesa dar nu vezi nimic e o lipsa de drivere de obicei vine cu un CD cand o cumperi, daca ai cumparat-o second hand ar putea sa lipseasca

| askmefast a răspuns:

In acest caz e sursa...Schimband o componenta cu una mai puternica modifica si energia necesara, puterea se obtine prin consumul mai mare de curent

| UserDeTpu explică (pentru askmefast):

Nu e de la sursa, am sursa de 500 de watti