| TechHelper a întrebat:

TPU? Am instalat Windows 7. Am instalat driverele necesare. Am instalat programele și antivirusul. Am activat Windowsul, Dar nu pot să activez Aero

Din Personalize se tot încărca. Dacă navighez pe C:\Windows\Resoruces\Themes\Aero Nu face nimic. Nici măcar temele puse de Microsoft nu merg și A pornit pe Windows Clasic și nu îmi place temă și la instalare tot așa. Cum să rezolv? Dau funda

4 răspunsuri:
| TechHelper explică:

Am activat cu forta (al 2 link) Dar imi face un bug de 15 ori in care se reporneste, Ar fi de la placa video sau display?

Placa video este aceliasi decat
VIA Chrome9 HC IGP Family

| Manogor a răspuns (pentru TechHelper):

Daca ai driverul instalat si ai bug-uri atunci cred ca placa ta video este slaba. sincer sa fiu nu am auzit niciodata de acest tip de placa video si sunt suspicios din aceasta cauza. Imi poti spune ce specificatii are mai exact computerul tau?

| TechHelper explică (pentru Manogor):

Făcea așa și la alte ediții de Windows 7 adică Ultimate.

Placa de baza: Intel® Celeron® x86
Hard Disk ASUS SAMSUNG HDGJVJ
Fără acumulator sau baterie
Placă de sunet: Realtek HD Audio Driver
Placa video: VIA S3 Video Driver
E cumpărat din 2009 cu Windows XP preinstalat

| Manogor a răspuns (pentru TechHelper):

S-ar putea sa fie din cauza computerului tau. Intr-adevar, ai reusit sa-ti instalezi sistemul de operare, dar trebuie sa-l setezi la cerinte minime. Instaleaza-ti un windows mai vechi.