| KoNeTi a întrebat:

TPU am o mare problema. Firul din spate al monitorului a luat-o razna. Cum il ating putin se face imaginea albastru deschis, albastru inchis, roz, mov etc. Ce sa fac de exemplu in loc de rosu imi arata visiniu inchis, portocaliul il arata verde etc. Ce sa fac?

Răspuns Câştigător
| gelu1970 a răspuns:

Daca e bine conectat, adica nu se misca mufa si iti face acel defect de culori cel mai sanatos e sa cumperi alt cablu.

3 răspunsuri:
| CinevaNou a răspuns:

Verifica cablul sa fie prins bind si eventual curata-i gaurelele. Daca tot nu merge ia altul laughing

Răspuns utilizator avertizat
| LaGGeR1990 a răspuns:

Am si eu aceeasi problema.Numai ca mine se inegreste ecranul si nu mai vad nimic.Cateodata mi se intampla la jocuri si nu mai vad nimic, e foarte ENERVANT