| vLd a întrebat:

TPU am o mare problema :O

Am niste virusi in calculator si am vru sa instalez un Antivirus dupa ce l-am downloadat am intrat in Setup si dupa cateva secunde mi s-a inchis Setup-ul si s-a sters singur straight face

Am facut windows-ul de multe ori dar nimic...

Ce sa fac?

Funda!

9 răspunsuri:
Ioandelasal
| Ioandelasal a răspuns:

Foloseste un scaner online, de ex. cel de la BitDefender si rezolvi problema. Succes si numai bine!

| jabiilord a răspuns:

Daca ti se intampla asa ceva inseamna ca:
ai toate executabilele infectate cu Sality (presupun ca in taskmanager nu poti sa intri si nici in registri - pentru asta uite aici o rezolvare ca sa le deschizi- http://www.tutorialepc.ro/......lick.html) si dupa ce mai instalezi windowsul inca odata nu mai intra in celelalte partitii (http://www.tutorialepc.ro/protectie-stick-usb-impotriva-virusilor.html) si nici nu mai rula executabile (pana nu le scanezi cu un antivirus) de pe partitiile ramase pentru ca sunt infectate.

| lungudragos a răspuns:

Trebuie sa reinstalezi windows-ul, si sa formatezi tot calculatorul cu un low format, sau dupa ce ai reinstalat windows-ul imediat instaleaza un antivir, gen NOD32 antivir4

| vLd explică:

Omule calculator PC-Gaming de 1000Lei e praf ma?laughing)
Procesor Duo Core de 6000+
Ram 6GB
Placa video ATI Rateon 4600 Series laughing
Nu stii ce vorbesti ma.

| TupacShakur a răspuns:

Formateaza hard diskul ca sa se stearga tot de pe el si baga din nou alt windows.
si sa imi spui daca a mers.

| Christian94 a răspuns:

Formatezi hard disk-ul si instalezi windowsul din nou sau daca te pricepi mai bine la calculatoare iti faci un cd bootabil cu un alt sistem de operare (de preferat open source) si instalezi antivirusul.

| VANQUISHER a răspuns:

Nu-i de bine ce se intampla.
Cel mai sigur e sa reinstalezi windowsul.

| wyrws a răspuns:

Http://www.microsoft.com/download/en/details.aspx?id=17 incearca asta dupa te scapa de orice virus;) si ii elimina si foarte rapid in comparetie cu oricare antivirus;) :)

| wyrws a răspuns:

Http://www.microsoft.com/download/en/details.aspx?id=17 descarca antivirusul acesta dupa parerea mea cal mai bun =)