| XxXsTyLLeXxX a întrebat:

TPU, am o pereche de căști fără microfon, când le introduc în laptop se anulează microfonul laptopului, am incercat cu căști de telefon, si mergea microfonul laptopului. Ma puteti ajuta?

3 răspunsuri:
Bula
| Bula a răspuns:

Baga castile in celalalta gaura, nu la microfon tongue

| antimulte a răspuns:

E diferenta intre casti, daca te uiti cu atentie cele fara microfon au mufa jack usor diferita fata de cele cu microfon. Ai o singura mufa pentru ca laptopul e facut sa functioneze doar cu casti dotate si cu microfon.

| XxXsTyLLeXxX explică:

Laptopul are o singură mufa pentru căști