| UserDeTpu a întrebat:

TPU! Am si eu urmatoarea problema. Vreau sa fac un stick USB bootabil cu Windows xp x64 si de fiecare data cand faceam un windows bootabil pe stick de exemplu windows 7 foloseam Rufus. Insa acum nu merge sa pun windows-ul acesta (xp) pe USB cu Rufus, imi da o eroare. Pana la urma am copiat fisierele windows-ului pe USB, si cand vreau sa il bootez imi da o eroare ceva gen: "BOOTMGR is missing". Stie cineva cum sa rezolv problema?

Răspuns Câştigător
| LinxCont a răspuns:

Eu folosesc YUMI-2.0.4.9.exe http://www.pendrivelinux.com/yumi-multiboot-usb-creator/
si stiu ca are pentru XP un meniu cu 2 faze la instalare, deci ar trebui sa mearga bine. In plus cu yumi se pot pune mai multe windows-uri, XP, 10, 7 si programe de verificare disk, linux, toate pe acelasi stick daca e suficient de mare si daca incap, iar la bootare apare meniu si pornim instalarea sau softul dorit.

Pentru XP se porneste yumi cu stick-ul bagat, se alege la pasul 1 stick-ul, la 2 se merge jos in meniu si se alege "Single Windows XP Installer" apoi la 3 se alege fisierul iso XP si se da create.

| UserDeTpu explică (pentru LinxCont):

Mersi mult bă frate, te pup.

1 răspuns: