| Ionut659 a întrebat:

TPU am un buget de 1000 lei pentru un pc/consolă/laptop pentru jocuri, ce îmi recomandați?

Răspuns Câştigător
| Frank51 a răspuns:

Ti s-a mai raspuns la asta, daca vrei ceva de gaming casual si nu iti permiti ceva wow, iei un gtx650-750, 8gb ram si un i3 generatia 2-3, te duce maxim 800 lei.

Eu am avut i5 2400+gtx650+6gb ram, reusisem in 600 de lei sa fac un pc si ducea csgo la high 80fps.

| Ionut659 explică (pentru Frank51):

Ok,cred că am să îmi iau pc ul pe care l-ai avut la 600 lei dar îmi poți da un link pls. Cu toate componentele că mă chinui de 3 luni să îmi iau unul și toți prietenii mei care au investit chiar și 144000 lei în pc urile lor iar eu am un laptop vai de el, celălalt are foar i5 și nu merge bine, nu vreau să îl stric. Pls am nevoie urgent

| Frank51 a răspuns (pentru Ionut659):

Te pot ajuta sa cauti componente similare intr-un buget mic, dar nu te pot ajuta sa il si montezi, trebuie sa faci tu asta si nu stiu daca vei reusi.

Daca imi spui si de unde esti, iti caut pe olx niste componente care cred eu ca sunt ok, si iti faci o idee.

| Frank51 a răspuns (pentru Frank51):

Sau poti lua unul gata facut: https://bit.ly/2YZfhau
Asta ar fi varianta mai ok.

| Ionut659 explică (pentru Frank51):

Bârlad

9 răspunsuri:
| NLS a răspuns:

Cea mai buna varianta ar fi Xbox One S, insa presupune sa iti faci abonament la Xbox Live macar, si asta iti mai scoate cate 3 euro pe luna din buzunar. (presupunand ca iei abonament pe 1 an, altfel e mult mai scump).

Problema cu PC-urile refubished e ca gasesti ceva decent cu vreo 750-800 RON, si cu video integrat. Daca mai iei si o placa video dedicata, deja ajungi la 1200 lejer.

| ancaval a răspuns:

Să îi donezi cui are, într-adevăr, nevoie!

| Ionut659 explică (pentru ancaval):

Hei! Eu am muncit 3 luni pentru banii ăștia și nu a să îi dau oricui, dacă vrei tu donează, dacă încă nu știu cum se fac banii este ceva de rău. Am renunțat la toate poftele mele pentru ceva bun, am încercat cât de mult am putut și ăsta e bugetul meu strâns în 3 luni. Eu vă cer ajutorul căci și eu încerc să vă ajut cu ce pot, uită-te pe profilul meu și a să vezi că eu încerc să fac tot posibilul să ajut pe cineva și nici măcar o dată nu am pus un răspuns la mișto, hai pe bune, poate că e un site cu oamrni anonimi da totuși, cei de mai jos au incercat să mă ajute și dacă aș putea le-aș da la toți câte o fundă.
Sper să ai o seară bună.

| imajerec a răspuns:

In banii aia poate doar un PC refurbished ce are minim un rx 470/480/570. sau o consola Xbox One S 1TB care e 1000lei in prezent la altex