| radierul a întrebat:

TPU, am un hard pe care tata l-a adus de la serviciu, as putea sa il pun in calculaorul meu sa vad ce are pe el? Voi ce spuneti? Risc ceva? Sau e totul safe?

Răspuns Apreciat de Editori
| AlexMh a răspuns:

Salut! Nu, nu este safe. Ori il bagi in PC si il scanezi in DOS cu un software de antivirus de la kaspersky sau bitdefender, ori faci acelasi lucru sub windows dar il conectezi pe USB printr-un adaptor, dupa ce dai disable la windows la modalitatea de a-ti deschide in mod automat unitatile externe, si nu accesezi deloc HDD-ul, doar dai click dreapta pe el si dai Scan cu aceleasi software-uri recomandate, ba mai mult si cu Malwarebytes Anti-Malware. Asta ca sa fii 99% safe. Stima!

1 răspuns:
| danbnz a răspuns:

Il pui si scanezi cu antivirus inainte sa-ti bagi nasul pe acolo.
Nimic nu e total safe in ziua de azi.