| Ionut659 a întrebat:

TPU am văzut acest joystic pentru telefon,oare este bun pentru cloudgaming (Boosteroid și nVIDIA geoforce now) și jocuri ca PUBG Mobile,call of duty mobile, minecraft, etc?

https://emag.page.link/bBKLUNtukVEKKkha9

Vă rog să mă ajutați că nu știu dacă să îl cumpăr!

4 răspunsuri:
| Zuzu1991 a răspuns:

Nici un joystick nu e bun de nimic la FPS-uri, numai mousu'
asa ca chestia aia o sa faca doar ceva, ceva mai mult decat ala virtual, si atat
in plus cand scoti asa un GAME PAD in public, o sa se uite lumea la tine ca la un obsedat
un game-pad are doua joystick-uri (joystick e o maneta) deci NU e "joystick" si e de rahat sa ii spui joystick... SINCER

| codrinmaestruldumelor a răspuns:

Ăăăă... Sper ca tu stii ca platformele acelea sunt pentru jocuri pe PC, nu pe telefon...

| Ionut659 explică (pentru codrinmaestruldumelor):

Cred că nici tu nu știi că te poți juca și pe telefon simplu cu un joystic virtual sau cu un joystic real, poți găsi aplicația nVIDIA geoforce now pe telefon (google play) și Boosteroid pe chrome.

| Wr3nch a răspuns (pentru Ionut659):

Ar putea sa mearga sau ar putea sa nu, e la noroc. Singurele confirmate de Nvidia costa de la 600 de lei in sus, deci no, tu stii daca te risti si cat vrei sa platesti.