| XxXsTyLLeXxX a întrebat:

TPU, ce studii trebuie sa am ca sa ajung sa lucrez la o firma gen pcgarage

10 răspunsuri:
Bula
| Bula a răspuns:

Poti lucra ca hamal in magazii, barbat ("femeie") de servici, etc, colo nu-ti trebuie multa scoala.
Pentru restul posturilor trebuie sa ai pregatire de liceu- sau facultate de profil.

| Violleta2022 a răspuns:

Nu-ti trebuiesc studii superioare, ca-i vorba de intretinerea unui site cu vanzari online. Asemenea site-rui nu au nevoie de nagajati, 1 singur om este de ajuns sa mentina platforma online.

| NAT0 a răspuns:

Dacă tot vrei să lucrezi acolo. știi să instalezi un windows? laughing) Dacă nu știi e clară treaba. Și trebuie să știi să desfaci/montezi un calculator fără să te ajute cineva. Dăh, ai nevoie de o diplomă de la Facultatea de Automatică și Calculatoare din București din sectorul 6, dăh. Mai ai de mâncat.

| suntserios a răspuns (pentru NAT0):

De ce ti ai pierde timpul la asamblat calculatoare dupa ce ai facut AC ul?

| FulgerInfinite a răspuns:

Diploma in calculatoare sa stii sa mai repari ceva pe la ele si in general legate de pc fundita!

| GabyTzu44 a răspuns:

Faculatea IT

| suntserios a răspuns (pentru GabyTzu44):

Sa fim seriosi cine isi pierde timpul la PC Garage sa instaleze windows uri dupa ce a facut o facultate de IT?

| Popa_Ionuț_2000_ukUM a răspuns:

Trebuie sa faci matematica si tic

| Curca_Dragos-vladut_1996 a răspuns:

Sa inveti Informatica si Matematica si o sa intri sigur in domeniul asta.

| suntserios a răspuns (pentru Curca_Dragos-vladut_1996):

Ma indoiesc ca cine stie informatica si matematica isi pierde timpul la asamblat calculatoare