| MrRava13 a întrebat:

TPU! Deci, de curand am achizitionat un calculator pentru gaming, problema este ca la el, castle cu microfon pe care le foloseam de obicei imi redau vocea foarte foarte incet. Sunt conectate normal prin 2 jackuri de 3, 5. Calculatorul vechi inca este in posesia mea, iar la acela, cu aceleasi casti vocea mi se auzea foarte tare, bine si fara zgomot. Oare daca adaug placa audio cu tot cu intrari la un slot nou de la calculatorul nou achizitionat va rezolva problema, adica ma voi auzi tare si clar din nou? Multumesc anticipat!

6 răspunsuri:
| CM7YRE a răspuns:

Trebuie sa-i dai volumul mai tare. Ce ai, windows xp sau 7? Cauta sa dai volumul microfonului mai tare, si pune-i un boost daca tot nu se-aude tare.

| MrRava13 explică (pentru CM7YRE):

Windows 7, si am incercat tot ce e posibil, iar cand ii dau boost-ul se creeaza un zgomot de fundal foarte puternic pe care nu il pot scoate

| CM7YRE a răspuns (pentru MrRava13):

Aia e ceva gen microfonie. Incearca ca si aici:
http://support.microsoft.com/kb/935309
ai mic-ul la 100%?

| MrRava13 explică (pentru CM7YRE):

Da

| MrRava13 explică (pentru CM7YRE):

Este 100%, iar boost daca ii dau imi face noise insuportabil

| CM7YRE a răspuns (pentru MrRava13):

Incearca atunci cum ai spus tu, sa pui o placa de sunet. Ar trebui sa sune altfel.