| Ionut659 a întrebat:

TPU este bun un pc cu 8gb ram, Radeon RX 560, I5-2310? Ce ar duce pe el? Mă refer la jocuri.

3 răspunsuri:
| Frank51 a răspuns:

Nu are nimeni exact configuratia asta sa iti zica ce duce. Va duce jocurile clasice pe detalii bune(gta5, csgo, fortnite, fifa etc)

| MoraruN a răspuns:

I3 2310 este cam slab. Daca vrei sa cumperi sh procesoare mai vechi si decente, incearca interlink.ro, si mai exact i7 870, i7 3770 sau i7 4770. Si apropo, ce versiune de RX 560 este?

| eduardtny a răspuns:

Hmm,este destul de bun dar mai nou ca sa rulezi foarte bine jocurile pe un pc iti trebuie mai multi rami, de exemplu 12 sau 16, sar sunt buni si 8. Pe gta 5 ai avea destule fps-uri ca sa te joci fluid.